ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Με Πομώνη και Σελληνα 4-3 τον Ολυμπιακό στου Ρέντη!!!

DSC_0420Συγκλονιστικό παιχνίδι με συγκλονιστική νίκη για την Κ17 του Ατρόμητου επί της αντίστοιχης του Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Με κύριο χαρακτηριστικό της αναμέτρησης τις συνεχείς ανατροπές, η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη ήταν «χάρμα ιδέσθαι» δείχνοντας τις μεγάλες δυνατότητες της, είχε πυγμή δεν την «πήρε από κάτω» όταν βρέθηκε  πίσω στο σκορ και με ηγέτη τον Ρονάλντο  πήρε τη νίκη πανάξια με σκορ 4-3.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε νωρίς στο 7′ με τον Μπουρνέλη αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε με δύο γκολ «γυρίζοντας» το ματς με 2-1 για να κλείσει το ημίχρονο με 2-2 καθώς ισοφάρισε ο Ρονάλντο.

Λίγο μετά το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ατρόμητος βρέθηκε πάλι μπροστά στο σκορ με τον Ρονάλντο για να ακολουθήσει νέα ισοφάριση από την πλευρά του Ολυμπιακού (3-3). Τίποτα όμως δεν είχε τελειώσει καθώς ο Ρονάλντο πέτυχε ένα γνήσιο χατ τρικ χαρίζοντας τη νίκη με 4-3 στον Ατρόμητο «αλώνοντας» τον Ρέντη.

Ξεκίνησαν οι Σάλτας, Γιαννακίδης, Ζάνης, Ρίζος, Μαργαρίτης, Σαμούρης, Πομώνης, Ρονάλντο, Μακρυγιαννάκης, Μπουρνέλης, Ρουσσόπουλος. Έπαιξαν και οι Κουτσούκος, Πιέτρης, Σέλληνας, Οικονόμου, Παπαδόπουλος.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.